Zakup butów na zimę – o czym warto pamiętać?

www.mjm.pl

Ciepłe, nieprzemakalne i wygodne – takie powinny być dobre buty na zimę. O czym warto pamiętać, dokonując zakupu zimowego obuwia? Przede wszystkim postaw na jakość. Warto odwiedzić sklepy tradycyjnych polskich marek.

Markowe obuwie nie należy co prawda do najtańszych, ale dobra jakość butów to większa gwarancja, że posłużą ci one na dłużej i nie zepsują się po pierwszym założeniu. Nie bez znaczenia jest też fakt, z jakiego tworzywa zostały wykonane. Najlepiej postawić na buty ze skóry naturalnej.

Wybierając buty na zimę zwróć także uwagę na podeszwę. Powinna być solidna i najlepiej wykonana z antypoślizgowego kauczuku lub z gumy. Równie ważne jest wnętrze buta.

Wybieraj te, które są wyściełane ciepłym materiałem. Istotna jest także wysokość butów. Krótkie botki na zimę raczej się nie sprawdzą.

Lepiej postawić na wysokie kozaki. Zimą, szczególnie ważna jest właściwa konserwacja obuwia. Przed wyjściem z domu zabezpieczaj je pastą lub innym środkiem, który ochroni twoje buty i zapewni ci dłuższy okres ich użytkowania.

okulary ochronne