Kolczyki z kostek gitarowych

Każdy gitarzysta ma przy sobie zawsze co najmniej jedną kostkę do gitary. Ty jednak nie musi nawet wiedzieć, jak trzymać gitarę, by również nosić kostki przy sobie – i to w taki sposób, który doda Ci wiele oryginalnego uroku. Z kostek można bowiem zrobić bardzo efektowne kolczyki. Jeśli widziałaś kiedyś kostki do gitary z pewnością wiesz, że niektóre z nich potrafią się prezentować naprawdę pięknie. Jedne przypominają jedynie kawałki pociętego, jednobarwnego plastiku. Inne są tak przygotowane, że ich zgubienie jest dużą stratą.

Droższe kostki miewają zdobienia czy efektowne zakończenia. Niektóre maja też ciekawe nadruki, które dodają im charakteru. Jeżeli nie posiadasz kostek, możesz wybrać się do najbliższego sklepu muzycznego. Kostki są sprzedawane w każdym miejscu tego typu. Nie są drogie, zazwyczaj wystarczy 1 – 2 zł i na jedną kostkę. Tym razem jednak nie jest to cena grania na gitarze, ale cena Twoich kolczyków.

To właśnie w roli kolczyków kostki prezentują się naprawdę dobrze. Jak wykonać takie dzieło? Bardzo łatwo. Kostka to nic innego jak kawałek plastiku, a jak wszyscy dobrze wiemy, plastik łatwo ulega wysokim temperaturom. Wystarczy więc znaleźć kawałek ostrego metalu – np. grubą igłę czy cyrkiel i podgrzać go nad kuchenką gazową czy zapalniczką. Rozgrzane ostrze z łatwością przebije kostkę.

Tak powstanie dziurka, przez którą wystarczy przełożyć bigle kolczyków, by cieszyć się nową ozdobą. Chyba nie trzeba dodawać, że takie kolczyki są idealne na rockową imprezę albo koncert?.