Cuda z piwnic i strychów

www.klubdutkiewicza.pl

Wiemy, że antykwariaty są pełne dobra, które ma za sobą wiele lat istnienia. Jednak w praktyce jest tak, że te wszystkie stare przedmioty najpierw musiały się gdzieś pojawić i po drodze trafić do antykwariatu.

Przecież nie wzięły się w nim z powietrza. Tutaj kłaniają się piwnice i strychy naszych domów, a w szczególności te, które mają za sobą bogatą historię.

Nasze babcie i nasi dziadkowie z pewnością mają wiele do pokazania i do powiedzenia na ten temat. Czasami są oni gotowi wyrzucać stare i bardzo ciekawe okazy na śmietnik, jednak powinniśmy stanowczo się temu sprzeciwić i wziąć te przedmioty pod kuratelę.

Jeśli mają rzeczywiście skończyć w kuble na śmieci, to lepiej, abyśmy udali się z nimi do antykwariatu. Tam zostaną one wycenione i albo odkupione, albo wzięte w komis.

Bez względu na przyjęte rozwiązanie – nie należy ograniczać naszego researchu do tylko jednego antykwariatu. Warto rozpytać się w kilku.

Po pierwsze po to, aby uzyskać najlepszą możliwą cenę, a po drugie po to, by uniknąć spotkania z antykwariuszem, który będzie próbował wzbogacić się na naszej niewiedzy.

regał biblioteczny dwustronny