Guzik zamiast pierścionka

Bardzo prostym pomysłem na stworzenie nowej ozdoby w mgnieniu oka jest wykorzystanie guzika w roli pierścionka. W szafie na pewno masz całą masę nieużywanych guzików. Niektóre z nich na pewno są bardzo ładne. Na pierścionek nadadzą się oczywiście te najbardziej ozdobne pierścionki.

Wybierz jeden z nich na dobry początek. Do zestawu będzie Ci potrzebna jeszcze tylko gumka, igła i nitka oraz nóż lub nożyczki. W jaki sposób wykonać pierścionek przy użyciu takich narzędzi? Zadanie jest niezwykle łatwe. Na początku weź gumkę i odmierz odpowiedni kawałek.

Najłatwiej można to zrobić owijając ją wokół palca. Odmierzając uważaj na to, by gumka nie uciskała palca za mocno. Nie chcemy przecież, by nowy pierścionek sprawiał, że Twój palec zacznie robić się siny albo spuchnie. Gumka nie może też być zbyt luźna – wówczas pierścionek będzie łatwo spadał.

Dobrym pomysłem jest poza tym użycie dwóch gumek. Wtedy tak łatwo nie zgubisz guzika, gdy jedna gumka pęknie. Gdy odmierzyłaś już dwa odcinki gumki, przeciągnij je przez dziurki w guziku. A następnie zszyj końce gumek przy pomocy igły i nitki.

Jak widzisz zadanie jest bardzo proste do wykonania. Uważaj jedynie na to, by dobrać nitkę w odpowiednim kolorze. Najlepiej nie eksperymentować z tym elementem. Nitka ma jedynie trzymać gumkę, a nie służyć jako ozdobnik.

Dlatego dobierz nitkę w kolorze gumki, a wtedy całość na pewno będzie wyglądała bardzo dobrze. Tak przygotowany pierścionek jest gotowy do założenia. Jeśli pomysł Ci się spodobał, możesz wykonać kolejne pierścionki z pozostałych guzików.

materialy.cztery-strony.pl