Kolczyki ze spinaczy

www.elzbietaachinger.pl

Masz ochotę na jakiś nowy niezwykły zestaw kolczyków? Nie musisz się wybierać do jubilera ani nawet szykować na spore wydatki. Wystarczy, że znajdziesz dwa spinacze i kilka koralików. To najważniejsze materiały, dzięki którym z łatwością wykonasz kolczyki hand-made. Niektórzy zresztą produkują podobne ozdoby i sprzedają na Allegro lub w sklepach internetowych. Zrobienie ich jest jednak na tyle proste, że nie warto nawet szukać ofert. Do tego dochodzi przyjemność z wykonania dzieła własnoręcznie.

Od czego zacząć? Przede wszystkim od znalezienia spinaczy lub kupna drucika jubilerskiego. Ten ostatni jest oczywiście mniej „domowym” rozwiązaniem i kosztuje nieco więcej niż spinacze. Wciąż jednak koszt wykonania kolczyków będzie bardzo niski. Zaletą drucika jest to, że możemy wykorzystać odcinek dłuższy niż ten, który otrzymamy po rozłożeniu spinacza. Drucik daje dzięki temu więcej możliwości tworzenia interesujących kolczyków. Nie zmienia to jednak faktu, że ze spinaczami jesteśmy sobie w stanie również świetnie poradzić.

Gdy mamy już drucik albo spinacze, czas sięgnąć po obcęgi i uformować kawałek metalu w kształtną literkę S. Przypomnij sobie jak wyglądają niektóre eleganckie kolczyki. Właśnie taki efekt chcemy osiągnąć. Na dolną część „eski” nakładamy koraliki. Uważaj, by nie zakładać zbyt dużych korali – kolczyk nie powinien sprawiać wrażenia zbyt ciężkiego. Po nałożeniu korali możesz zagiąć dół literki S mocniej, tak, by powstał estetyczny „ślimak”.

Górną część również zaginamy mocniej. Teraz wystarczy tylko nałożyć bigle do kolczyków i nowa, piękna biżuteria gotowa.

sukienki codzienne ubrania jeździeckie dla kobiet