Czy można uprawiać sport bez aplikacji mobilnej?

www.witoldsitarz.pl

Czy można uprawiać sport bez aplikacji mobilnej? – to pytanie już na pierwszy rzut oka wydaje się bardzo przewrotne i podchwytliwe. Mogłoby się wydawać, że istnieje tylko jedyna właściwa odpowiedź: można! Do uprawiania sportu powinna przecież wystarczyć siła naszych mięśni oraz odpowiedni sprzęt, niekoniecznie elektroniczny.

Tymczasem okazuje się, że współcześnie uprawianie rozmaitych sportów coraz częściej wiąże się także z wykorzystywaniem aplikacji mobilnych. Przeciwnicy oprogramowania rejestrującego sportowe rekordy zwykli mówić, że ćwiczą tylko dla siebie, a liczba „polubień” pod zapisem danej aktywności nie decyduje o jej jakości.

Oczywiście, jest tym sporo racji. Z drugiej jednak strony należy pamiętać, że rejestrowanie swojej aktywności fizycznej za pomocą urządzeń mobilnych wcale nie musi być szkodliwe.

Dzieląc się ze znajomymi swoimi wynikami, zyskujemy dodatkową motywację, by pokazać się z jak najlepszej strony. Sportowe aplikacje mobilne pozwalają także na dokładne śledzenie swoich postępów.

Pomogą nam porównywać czasy, jakie osiągamy na konkretnych dystansach. Pokażą szacunkową liczbę kalorii, spalonych podczas konkretnego treningu.

Odpowiednio dobrane aplikacje mogą również stać się namiastką trenera personalnego, z którego usług wielu z nas bardzo chętnie by skorzystało.

programy logistyczne