Czym jest kolekcja pre-fall?

www.koffice.org.pl

Pokazy mody organizowane przez właścicieli domów mody, projektantów i producentów zwykle odbywają się dwa razy w roku. Jak łatwo się domyślić, z zasady ściśle powiązane są ze zmieniającym się sezonem. Co roku na wybiegach możemy zobaczyć kolekcje wiosna-lato oraz jesień-zima. Czy to oznacza, że podczas niemal półrocznej przerwy między latem a zimą w świecie mody zupełnie nic się nie dzieje? Oczywiście, że się dzieje! Właśnie w tym czasie, pomiędzy jednym a drugim sezonem, powstają tak zwane kolekcje pre-fall. Ubrania, które są projektowane w ich ramach, zwykle łączą trendy pochodzące zarówno z letnich, jak i zimowych kolekcji.

Są także swojego rodzaju wstępem do nadchodzącej kolekcji jesienno-zimowej. To właśnie na ich podstawie osoby interesujące się modą mogą snuć swoje przypuszczenia na temat tego, co stanie się modne w kolejnym sezonie. Kolekcje typu pre-fall w niczym nie przypominają tych znanych z pokazów haute couture. W swojej specyfice znacznie bardziej podobne są do tych z rodzaju ready-to-wear. Po zaprezentowaniu linii, zwykle w formie gotowych lookbooków lub kameralnych prezentacji, prowadzonych w showroomach, przygotowane ubrania trafiają prosto na sklepowe półki.

Dzięki temu w krótkim czasie od powstania kolekcji pre-fall, pochodzącymi z niej ubraniami mogą cieszyć się wszyscy zainteresowani.