Zainteresuj swoim strojem innych

Ubiór steampunkowy jest swego rodzaju sztuką. A w sztuce chodzi przecież o to, by zainteresować widzów, by wzbudzać ich zainteresowanie i oddziaływać na zmysły. Kieruj się tym zatem podczas tworzenia własnej steampunkowej stylizacji.

Moda steampunkowa jest bardzo charakterystyczna i chociaż może się wydawać, że jej stylizacje są zupełnie przypadkowe, to tak nie jest – każdy element stroju powinien być dokładnie przemyślany i stosowny do całości. Dobra steampunkowa stylizacja będzie intrygować i ciekawić. Ktoś, kto ją obejrzy zacznie zastanawiać się nad jej istotą, nad poszczególnymi elementami.

Nie chodzi bowiem o to, by stylizacja rzucała się w oczy swoim przepychem i namnożeniem elementów. Chodzi o to, by była spójna i nawiązywała do tego, do czego powinna. Nie ma tu bowiem miejsca na przypadkowe ozdoby czy gadżety.

Widz, który zatknie się ze steampunkowym strojem powinien się czegoś z niego dowiedzieć i nauczyć, przede wszystkim jednak powinno mu się na ten strój patrzeć z przyjemnością i zainteresowaniem.

Hip-hopowe czapki snapback | Unhuman Streetwear