Shell – najbardziej rozpoznawalna muszelka

ocenprace.waw.pl

Logo Shell od zawsze nawiązuje do charakterystycznej muszelki. Warto jednak wspomnieć, że pierwsze projekty znacząco odbiegały wizualnie od tych, które znamy obecnie. Pierwsze logo zaprojektowane zostało w 1900 roku. Wówczas muszelka wykonana było w czarno-białej tonacji. W takiej tonacji logo przetrwało kilkanaście lat.

Dopiero pod koniec pierwszej połowy XX wieku zdecydowano się dodać nieco koloru. Projektanci utworzyli całkowicie odmienny logotyp. Był on utrzymany w żółto-czerwonej kolorystyce, czyli takiej, jaką znamy obecnie. Logo Shell przez kolejne lata przechodziło dalsze zmiany. Zawsze jednak w projekcie umieszczano muszelkę w charakterystycznych barwach.

Kolory te uważane są za eleganckie, a zarazem piękne. Z kolei kształt muszelki ma sugerować etyczne działanie firmy. W logotypie Shell często pojawia się nazwa firmy. Konstrukcja napisu ma bowiem sugerować potęgę ora moc firmy. Trzeba przyznać, że twórcom logo udało się podkreślić najważniejsze cechy firmy.

Naklejki na samochód https://booklet.pl/produkty-i-rozwiazania/27-naklejki-na-samochod Drukarnia Booklet obsługa klienta customer service jak obsłużyć klientów