Nie kopiuj – bądź sobą

Jedną z najważniejszych zasad w stylu steampunkowym jest oryginalność. Dlatego też kompletując swój ubiór jedynie inspiruj się innymi, nigdy ich jednak nie kopiuj.

Bierne odtwarzanie cudzych stylizacji jest bowiem jednym z największych błędów, jakie można popełnić ubierajać się w stylu steampunkowym. Moda steampunkowo to przede wszystkim dobra zabawa.

W swoim stroju należy czuć się dobrze i być sobą, wówczas można już mówić o dużym sukcesie własnej stylizacji. Częstym błędem jaki popełniają steampunkowcy w swoim stroju jest rezygnacja ze zbyt dużej oryginalności w obawie przed ośmieszeniem.

Tak naprawdę jednak żadna stylizacja nie będzie przesadzona, nie w tym nurcie. Nie istnieje żaden uporządkowany zbiór wyznaczników tego, czy dany strój jest bardziej czy mniej steampunkowy.

Nie należy zatem martwić się swoją stylizacją jeżeli uważasz, że jest ona zbyt skromna lub też przeciwnie – jeżeli masz poczucie że jest mocno przesadzona. Każdy bowiem steampunk odczuwa na swój sposób i każdy ma prawo do tego, by wyrazić go inaczej.

sukienka na poprawiny sklep www.zwalczaniechwastow.com.pl