Johnson & Johnson

Johnson & Johnson to amerykańska firma, która działa na rynku farmaceutycznym oraz kosmetycznym. Koncern został założony w 1886 roku.

Zajmuje się produkcją leków, kosmetyków, sprzętu medycznego, a także produktów dla niemowląt. Historia tej rodzinnej firmy zaczyna się w drugiej połowie XIX wieku.

W 1886 roku Robert Wood Johnson zakłada w Stanach Zjednoczonych firmę wraz z dwoma braćmi. Firma przyjmuje swoją nazwę od nazwiska rodziny, czyli Johnson & Johnson.

Na początku zajmowano się produkcją materiałów do szycia i odzieży chirurgicznej, a także sterylnych bandaży. Kilka lat później bracia zdobyli rozgłos dzięki niezwykle mocnemu plastrowi z tlenkiem cynku, który szybko zyskał poparcie chirurgów z całego świata.

Jednak przełomowym wynalazkiem okazała się igła chirurgiczna bez ucha, którą firma wprowadziła na rynek w 1890 roku. Do dzisiaj igły tego typu są powszechnie wykorzystywane.

Dzisiaj grupa Johnson & Johnson to producent i dystrybutor artykułów ochrony zdrowia, znany na całym świecie. Oferta kierowana jest do sektora medycznego, ale również do konsumenckiego.

https://tom-pak.com/