Jak dbać o buty?

Codzienne użytkowanie obuwia wymaga tego, aby właściwie o nie zadbać. Jeśli chcesz przez długi czas cieszyć się dobrym stanem i ładnym wyglądem swoich butów, warto je należycie pielęgnować. Jedna z ważnych zasadach dotyczących właściwej konserwacji obuwia mówi o tym, iż o buty należy dbać zgodnie z tym, z jakiego materiału lub tworzywa zostały wykonane.

Inaczej bowiem musisz chronić buty ze skóry naturalnej, lakierowanej, inaczej z zamszu czy tekstyliów. Buty ze skóry (po dokładnym oczyszczeniu szczotką z resztek błota i kurzu) można pastować pastą, najlepiej tą z naturalnymi woskami. W zależności od koloru obuwia, wybierz pastę w odpowiednim kolorze.

Niezmiernie ważną sprawą jest suszenie przemoczonych butów. Często popełniany błąd to suszenie ich suszarką lub też stawianie przy źródłach ciepła – kaloryferach czy grzejnikach. Nie są to właściwe metody.

Przemoczone obuwie najlepiej jest osuszać, wkładając do środka zwinięte, papierowe gazety (papier szary i miękki, nie śliski), które najlepiej wchłoną wilgoć z buta. Podczas suszenia należy je wymienić co najmniej kilka razy.

Ochrona dróg oddechowych Pakuten - black friday