Brak emocji, szansa na dobrą cenę

Poza sztuką targowania, czy też odpowiednio skromnym ubiorze, warto zwrócić uwagę na jeszcze jedną kwestie, o której wielu amatorów zapomina. W trakcie zakupów zwróćmy uwagę, na to co robimy, jak się zachowujemy, gdy zobaczymy coś ładnego.

Pierwsze reakcja to uśmiech, charakterystyczny błysk w oku, emocje, których nie można nie zauważyć. Skupiamy się na danym przedmiocie i dosłownie go pochłaniamy.

Dla sprzedawcy jest to znak – „aha spodobało się, to teraz mogę sprzedać w dobrej cenie”. No właśnie, ale Ty jako kupujący nie chcesz przepłacać.

Dlatego pod żadnym pozorem nie okazuj zainteresowania na samym początku. Jeżeli już coś przykuło twą uwagę, to w pierwszej kolejności przyjrzyj się zupełnie innym przedmiotom, a swój wybór pozostaw na koniec lub rzuć okiem w międzyczasie.

Zmylisz w ten sposób sprzedawcę, który będzie nie zważał w tym momencie na cenę, tylko na to, aby coś sprzedać. Dzięki temu nieznacznie można obniżyć wyjściową cenę.

A może jeszcze coś się utarguje? W końcu to targ. Szukasz serwera z wyjątkową konfiguracją? Sprawdź: serwery dedykowane.