Ponadczasowy Alexander McQuenn

www.zdrowie.jaworzno.pl

Czy jest, ktoś kto nie zna tego projektanta? To absolutna ikona mody współczesnych czasów. Tragiczna, samobójcza śmierć Alexandra McQuenna wstrząsnęła cały światem mody, ale nie tylko. O jego śmierci rozpisywały się wszystkie kolorowe magazyny, serwisy plotkarskie. Jego stylizacje zachwycały świat.

W jego sukienkach często widywano księżną Kate, która dla wielu osób jest ikoną stylu. Jego eleganckie sukienki doskonale prezentowały się na pięknej żonie księcia Williama, czym nieraz zachwycały się media. Alexander McQuenn, podobnie jak większość wybitnych projektantów, bardzo szybko został zauważony i jego kariera od początku nabrała zawrotnego tempa. Jego początkowy styl zdecydowanie różnił się od późniejszego.

Na samym początku stawiał na prowokację – być może tak chciał zwrócić na siebie uwagę. Z czasem jego kreacje były bardziej stonowane, a każda kryła osobną historię. McQuenn przez wiele lat związany był z domem mody Givenchy, gdzie tworzył wybitne kreacje. Kolejne lata spędził już w domu mody Gucci.

warehouse sklep okulary ochronne