Najsłynniejsze klocki na świecie

Posiadanie klocków Lego to marzenie niemal każdego dziecka. Klocki Lego mają długą historię. Od samego początku zadaniem założycieli firmy było dostarczenie zabawy. Taką funkcję spełniają te klocki aż do dziś. Obecnie dzieci mogą wybrać najróżniejsze zestawy, których zadaniem jest pobudzenie fantazji i kreatywności.

Logo Lego rozpoznawalne jest na całym świecie. Aż trudno uwierzyć, że przez cały czas istnienia firmy, logo kilkanaście razy zmieniało design. Początkowo logo było bardzo proste. Stanowiło nazwę firmy bez charakterystycznych kolorów. Z czasem zaczęto eksperymentować z logotypem.

Nazwa firmy umieszczona została na kolorowym tle. Zmieniał się kształt oraz styl czcionki. Nazwa pisana była odmiennym kolorem. Logo zbliżone do tego, jakie znamy obecnie, wprowadzone zostało na początku drugiej połowy XX wieku. To właśnie wtedy zaczęto stosować czerwone tło, na którym widoczna była nazwa firmy.

Wtedy to właśnie nazwa firmy pisana była białą czcionką. W latach 70-tych XX wieku zaczęto również wprowadzać charakterystyczną żółtą obwódkę.

Naklejki na wódkę https://booklet.pl/produkty-i-rozwiazania/28-naklejki-na-wodke Drukarnia Booklet www.goksadowne.pl