Najbardziej rozpoznawalny napój na świecie

Wraz z pojawieniem się Coca-Coli ten gazowany napój szybko stał się obiektem westchnień dzieci i dorosłych. Tradycja picia Coca-Coli przetrwała do dziś. Co więcej, logo tej firmy rozpoznawane jest na całym świecie.

Aż trudno uwierzyć, że ten napój ma już ponad 100 lat. Logo Coca-Coli można zaliczyć do prostych. Być może właśnie w tym tkwi jego geniusz.

Za twórcę logo uchodzi Frank M. Robinson. Nazwa została zapisana standardowym stylem pisma i od tego czasu praktycznie nie uległa zmianie.

Początkowo logo Coca-Coli napisane było czarną czcionką. Brakowało charakterystycznego, czarnego tła. Trend ten uległ zmianie dopiero w drugiej połowie XX wieku.

To właśnie wówczas napis Coca-Cola został umieszczony na czerwonym tle. Niektórzy twierdzą, że biało-czerwona kolorystyka powiązana jest z charakterystycznym strojem św. Mikołaja.

Bez względu na to trzeba przyznać, że pomimo tego, iż logo Coca-Coli nie jest szczególnie wymyślne, znane jest na całym świecie.

etykiety papierowe https://booklet.pl/oferta/naklejki-i-etykiety-papierowe Naklejki papierowe - Drukarnia Booklet tabliczki ulicowe