McKesson– przedsiębiorstwo farmaceutyczne

www.polandonscreen.pl

McKesson to rodzinny koncern farmaceutyczny, który zajmuje się sprzedażą produktów i suplementów medycznych. Firma skupia się na systemie ochrony zdrowia. McKesson wyróżnia się międzynarodowym zasięgiem, a swoje biura ma w Ameryce Północnej, ale również w Australii, Francji, Holandii, Wielkiej Brytanii oraz Irlandii. Siedziba firmy znajduje się w San Francisco.

Przedsiębiorstwo zostało założone w 1833 roku, w Nowym Jorku pod nazwą Olcott & McKesson. Założycielami firmy byli Charles Olcott i John McKesson. Później do spółki dołączył Daniel Robbins. Z początku skupiono się na imporcie i sprzedaży leków roślinnych.

Firma prężnie się rozwijała i umacniała swoją pozycję na rynku. Od lat 50. większe zyski przynosiła sprzedaż technologii medycznych, a nie samych leków. W 1999 roku zakupiono medyczne systemy informacyjne. Dobrym narzędziem do zarządzania zasobami w firmie są systemy erp w Gliwicach.

W Wielkiej Brytanii, firma McKesson dostarcza informacje techniczne dla systemu opieki zdrowotnej, a także zajmuje się systemami finansowymi i zaopatrzeniowymi w szpitalach. Z kolei w Australii i Nowej Zelandii obsługuje telefoniczną bazę danych według potrzeb służby zdrowia.

https://unhuman.pl/pol_m_MESKIE_Spodnie_Jogger-18251.html